Жорсткість матраца

Матрац - меблевий виріб, користування яким має пряме відношення до Вашого здоров’я.

   Існуюче в суспільстві неоднозначне поняття «ортопедичності» матраців сприймається, в більшості випадків, як оцінка матраців із досить жорсткими поверхнями. Проте, відомо, що матрац не може усувати проблеми хребта, а покликаний пом’якшувати і, головне, попереджати їх.
   Бажання придбати «ортопедичний» матрац не виключає у покупців інше бажання - отримати такий виріб, на якому відпочинок буде комфортним, а сон - спокійним і відновлюючим: зняття напруги і втоми, усунення болю в спині, "розвантаження" хребта.
   Звідси народились рекомендації виробників про максимальні навантаження на матрац і рівні жорсткості їх поверхонь.
Що ж таке «жорсткість» матраца?
Державним стандартом на вироби для сну («тривалого відпочинку в положенні лежачи») встановлено поняття категорії м’якості матраца - Ι, ΙΙ. Виконання цієї вимоги підтверджується спеціальними обов’язковими випробуваннями.
Жорсткість матраца - термін, що з’явився на догоду зростаючих потреб покупців, що бажають отримати додаткову оцінку комфортності матраца.
   З точки зору «ВЕЛАМ», жорсткість матраца - це 
відчуття людини при одночасній взаємодії ваги людини на матрац і сили пружності, яка прагне відновити колишні розміри і форму матраца.
З метою полегшення сприйняття інформації про м’якість (жорсткість) матраців, у відповідь на питання споживачів, технологами компанії «ВЕЛАМ» встановлений власний критерій -
рівня жорсткості матраців, який оцінюється по 5-ти бальній системі (з урахуванням Категорій м’якості матраців - ДСТУ ГОСТ 19917:2016).
   Жорсткість матраців в залежності від відчуттів людини, що лежить на матраці, поділяється на 5 рівнів: H1, H2, H3, H4, H5; від менш жорсткого до більш жорсткішого і позначається значками:   У матрацах з різною жорсткістю сторін, створюється можливість вибору рівня жорсткості залежно від бажаних відчуттів, настрою і стану здоров’я. 
Для подружжя зі значною різницею у вазі, що відрізняються емоційними перевагами, розроблена модель матраца з різною жорсткістю зон сну. Пружинна основа такого матраца сформована з пружин різної пружності, завдяки чому утворюються дві зони сну матраца, які відрізняються жорсткістю поверхні.
   Матраци з різнобічним рівнем жорсткості позначаються значками:Схематично рівні жорсткості представлені діаграмою

При покупці матраца для дитини, зверніть увагу на те, що для формування правильної осанки у зростаючого організму лікарі рекомендують віддавати перевагу більш жорстким матрацам.

Рекомендоване навантаження на одне спальне місце 

При виборі матраца варто обов’язково ознайомитися з такою характеристикою, як рекомендоване навантаження на одне спальне місце, тому для кожної моделі матраца існують свої обмеження по вазі користувача.
Якщо у людини значна вага, йому необхідно вибирати матрац з відповідним ваговим навантаженням. Такі моделі розроблені з урахуванням фізіологічних особливостей людини, в них використовується посилений пружинний блок і спеціально підібрані настили. Така конструкція забезпечує стабільність і довговічність матраца, комфортність при експлуатації під час сну і відпочинку.
Що таке рекомендоване навантаження на одне спальне місце?
Рекомендоване навантаження на одне спальне місце - навантаження, при якому матрац буде оптимально виконувати свої функції, не деформуючись протягом встановленого виробником терміну служби.
   Проте, при виборі матраца, запрошуємо покупця керуватися і своїми особистими відчуттями. 

Рекомендоване навантаження на одно спальне місто позначається значками:   При виборі матраца для подружжя зі значною різницею у вазі, іноді, більш прийнятний варіант покупки двох матраців розрахованих на вагу однієї людини. Важливо, при цьому, підбирати матраци однакової висоти.
   Якщо рішення на користь двоспального матраца, що б він служив довше, обирайте виріб, орієнтуючись на вагу найважчого з подружжя, і частіше перевертайте матрац.
 

Правильна експлуатація значно подовжує термін служби матраца.


Примітка: анатомічність поверхонь матрацу - оцінка виробу, поверхням якого властиво змінюватися під впливом фігури конкретного користувача - приймати форму тіла людини.