Жорсткість матраца

Матрац - меблевий виріб, користування яким має пряме відношення до Вашого здоров’я.

   Існуюче в суспільстві неоднозначне поняття «ортопедичності» матраців сприймається, в більшості випадків, як оцінка матраців із досить жорсткими поверхнями. Проте, відомо, що матрац не може усувати проблеми хребта, а покликаний пом’якшувати і, головне, попереджати їх.
   Бажання придбати «ортопедичний» матрац не виключає у покупців інше бажання - отримати такий виріб, на якому відпочинок буде комфортним, а сон - спокійним і відновлюючим: зняття напруги і втоми, усунення болю в спині, "розвантаження" хребта.
   Звідси народились рекомендації виробників про максимальні навантаження на матрац і рівні жорсткості їх поверхонь.
Що ж таке «жорсткість» матраца?
Державним стандартом на вироби для сну («тривалого відпочинку в положенні лежачи») встановлено поняття категорії м’якості матраца - Ι, ΙΙ. Виконання цієї вимоги підтверджується спеціальними обов’язковими випробуваннями.
Жорсткість матраца - термін, що з’явився на догоду зростаючих потреб покупців, що бажають отримати додаткову оцінку комфортності матраца.
   З точки зору «ВЕЛАМ», жорсткість матраца - це 
відчуття людини при одночасній взаємодії ваги людини на матрац і сили пружності, яка прагне відновити колишні розміри і форму матраца.
З метою полегшення сприйняття інформації про м’якість (жорсткість) матраців, у відповідь на питання споживачів, технологами компанії «ВЕЛАМ» встановлений власний критерій -
рівня жорсткості матраців, який оцінюється по 5-ти бальній системі (з урахуванням Категорій м’якості матраців - ДСТУ ГОСТ 19917:2016).
   Жорсткість матраців в залежності від відчуттів людини, що лежить на матраці, поділяється на 5 рівнів: H1, H2, H3, H4, H5; від менш жорсткого до більш жорсткішого і позначається значками:   У матрацах з різною жорсткістю сторін, створюється можливість вибору рівня жорсткості залежно від бажаних відчуттів, настрою і стану здоров’я. 
Для подружжя зі значною різницею у вазі, що відрізняються емоційними перевагами, розроблена модель матраца з різною жорсткістю зон сну. Пружинна основа такого матраца сформована з пружин різної пружності, завдяки чому утворюються дві зони сну матраца, які відрізняються жорсткістю поверхні.
   Матраци з різнобічним рівнем жорсткості позначаються значками:Схематично рівні жорсткості представлені діаграмою

При покупці матраца для дитини, зверніть увагу на те, що для формування правильної осанки у зростаючого організму лікарі рекомендують віддавати перевагу більш жорстким матрацам.

Рекомендоване навантаження на одне спальне місце 

При виборі матраца варто обов’язково ознайомитися з такою характеристикою, як рекомендоване навантаження на одне спальне місце, тому для кожної моделі матраца існують свої обмеження по вазі користувача.
Якщо у людини значна вага, їй необхідно вибирати матрац з відповідним ваговим навантаженням. Такі моделі розроблені з урахуванням фізіологічних особливостей людини, в них використовується посилений пружинний блок і спеціально підібрані настили. Така конструкція забезпечує стабільність і довговічність матраца, комфортність під час сну і відпочинку.
Що таке рекомендоване навантаження на одне спальне місце?
Рекомендоване навантаження на одне спальне місце - навантаження, при якому матрац буде оптимально виконувати свої функції, не деформуючись протягом встановленого виробником терміну служби.
   Проте, при виборі матраца, запрошуємо покупця керуватися і своїми особистими відчуттями. 

Рекомендоване навантаження на одно спальне місто позначається значками:   При виборі матраца для подружжя зі значною різницею у вазі, іноді, більш прийнятний варіант покупки двох матраців розрахованих на вагу однієї людини. Важливо, при цьому, якщо ліжко одне, підбирати матраци однакової висоти.
   Якщо рішення на користь двоспального матраца, щоб він служив довше, обирайте виріб, орієнтуючись на вагу найважчого з подружжя, і частіше перевертайте матрац.
 

Правильна експлуатація значно подовжує термін служби матраца.


Примітка: анатомічність поверхонь матраца - оцінка виробу, поверхням якого властиво змінюватися під впливом фігури конкретного користувача - приймати форму тіла людини.