text
Матрацна «Анатомія». Розкриваємо Фішки
07.06.20

Матрацна «Анатомія». Розкриваємо Фішки.

 

Сон – найважливіша складова життя. Від того, як організовано спальне місце, залежить не тільки душевний, але і фізичний стан людини.

От чому вибір матраца – справа дуже серйозна.

За відчуття під час відпочинку відповідає наповнення матраца. Пропонуємо коротку інформацію про найбільш розповсюджені матеріали і комплектуючі цих виробів.

 


  • Пружинні блоки (пружини)


Чим менший діаметр пружини – тим вищі анатомічні властивості пружинного блоку.

Чим менший діаметр дроту – тим матрац м’якший, податливіший і чутливіший до навантажень. 

Перевищувати рекомендоване навантаження, вказане виробником – не варто.

 

Pocket Spring

Пружинка «в кишеньці» - значить «незалежна» від інших пружин пружинного блоку. І назва в неї така амбіциона – Покет Спрінг . Саме така пружинна основа – початок початків дійсного комфорту. Конструкція  максимально безшумна. Відсутній ефект «хвилі», рівень анатомічності -  високий.

 

Вonnell

Пружинка  «на прив’язі»- назва  Бонель.   Ефект «хвилі» - присутній завжди, але у постійному відчутті близькості партнера є своя принадність.

 


  • Синтетичні матеріали


Латекс

Спінений сок дерева Гевеї, дякуючи складному процесу застигає і перетворюється у повітряну однорідну масу. Матеріал славиться  своєю еластичністю, чим зобов’язаний широкому застосуванню у виробах для сну.

Латекс легко може замінити пружинний блок і забезпечити неймовірно комфортний відпочинок. Якісні латексні настили – не дешеве задоволення. Багато з них володіють додатковими опціями – наявність перфорованих  зон, причому, діаметр перфорації може бути різним. Таким чином формуються зони жорсткості, задача яких, знову ж, посилити  анатомічний ефект матраца.

На примітку. Повністю натуральний латекс використовують рідко. Причина у властивому йому стійкому запаху, який може вивітрюватись роками.

 

Матраци з пам’яттю – Меморі («memory»).

Є думка, що найбільш зручні матраци для сну – з ефектом пам’яті. «Запам’ятовування» відбувається за рахунок пластичності цього матеріалу. Під тиском тіла, матеріал спочатку продавлюється, а потім, у місцях меншого супротиву, відновлює свою форму.

Дякуючи матеріалу Меморі  відбувається максимальне розслаблення м’язів, знижується тиск на кровоносні судини , а хребет розташовується в найбільш оптимальному (анатомічному) положенні.

На примітку. Натуральність цього матеріалу зведена до нуля. Щоб там не казали,  матеріал Меморі відноситься до продуктів хімічного синтезу.

 

Піна ППУ (поліуретан, поролон, т.і.)  Абсолютно хімічний склад. Широкий спектр застосування у меблевій промисловості. Сучасні поролони стали високотехнологічними. Виробники поролону можуть створити настил з найскладнішим внутрішнім «механізмом» (кількість і розмір найдрібніших бульбашок повітря), який забезпечить унікальні відчуття комфорту під час сну. Великий плюс – незначна вага таких виробів, на відмінність від латексу

 

 

 

Об’ємні неткані матеріали- альтернатива ППУ

До їх складу обов’язково входять поліефірні волокна. Славляться своєю гігієнічністю і гіпоалергенністю. Чудово поєднуються з різноманітними натуральними волокнами, гарантують довговічність натуральним компонентам, зберігають пружність об’ємних настилів і наповнювачів.

До речі, гарні малюнки на чохлах матраців, одержують завдяки вистьобуванню тканини на таких  наповнювача.


  • Найбільш розповсюджені матеріали з застосуванням натуральних складових.


Застосування натуральних волокон при виготовленні матраців дуже розвинуто. А от як вони будуть служити, залежить від застосованої технології. У кожного виробника вона своя. 

 

Кокосова койра- волокна з міжплоднику горіхів кокосової пальми, які просочуються клейовою речовиною і створюють пласт різної щільності і висоти.

Ціна такого матеріалу залежить від якості клейової основи і висоти сформованого матеріалу. Найбільш дорогий компонент – латексне просочення, воно усуває природну ламкість  волокон і не має нав’язливого запаху.

Кокосова койра часто використовується як основа замість пружинного блоку, її високий шар забезпечує відмінну пружність  і розподіл навантаження. Настили кокосової койри, надають додаткової жорсткості поверхні матраца.

 

На примітку. 

-       Звертайте увагу на макет (зразок) вибраної моделі матраца; 

-       Стружка кокоса досить жорстка, якщо волосинки хаотично стирчать з настилу, у кінцевому рахунку, це приведе до їх міграції і, у подальшому, до порушення структури настильних матеріалів;

-       Звертайте увагу на присутність запаху у виробах. Пам’ятайте, деякі просочення володіють стійким запахом. Ц неприпустимо.

 

Водорості. Луб’яні волокна: льон, коноплі. 

Приємний компонент, що забезпечує свіжість і гігієнічність будь-якому виробу

На примітку. Коноплі, чиї волокна використовуються у наповнювачах і настилах, є промисловими і не мають ніякого відношення до «звеселяючого» засобу 

 

Волокно тваринного походження (овеча шерсть) часто застосовуються в настилах для досягнення ефекту «Зима» 

Досить рідко зустрічається кінський волос. Жорсткий і пружний за своєю структурою, кінський волос виконує роль пружного матеріалу (схожість з якостями кокосової койри).

На примітку. Всі натуральні волокна схильні до швидкої усадки. Запатентована технологія термозкріплення «ВЕЛАМ», за рахунок створення надійного «союзу» натуральних волокон з поліефірними, підвищує їх стійкість до навантажень.

Один з кращих фірмових варіантів популярного ефекту «Зима-літо», створюється за цією технологією.    

 

Тепер, при виборі матраца, Ви точно будете знати, які відчуття він Вам подарує.